سبک زندگیمقالات

استحقاق طلبی چیست

استحقاق طلبی چیست ؟

استحقاق در حقیقت تمایل و تلاش فرد برای برتری و قدرت طلبی در بدست آوردن موقعیت ویژه و خاص هست و در این مسیر فقط به خود و خواسته هایش فکر می کنند . به شکل برتری جویانه خودش را دوست دارد و می‌خواهد، تماما خواسته های خودش را بدست بیاورد.
شاید بتوان گفت بارزترین ویژگی افرادی که این را درون خودشان دارند ، خودخواهی هست که به طرز عجیبی برای اطرافیان آزاردهنده و نا خوشایند هست .

_ این افراد همیشه احساس می کنند که برتری ویژگی ای نسبت به دیگران دارند و به زبان ساده یک سر و گردن از بقیه بالاترند به همین دلیل همیشه تصور می کنند که باید از امکانات ، شرایط ، موقعیت های خاص بهره مند شوند .
این ویژگی باعث می شود فرد دیگران را تحت خدمت خود بگیرد و برای این کار نیازهای اهمیتی ندارد .

_ معمولا در فعالیت هائی که رگه هایی از بزرگ منشی دارد درگیر می شوند و بدون توجه به حجم آسیبی که ممکن هست اتفاق بی افتد روی حرف ، عقیده ، و کاری که به نظر خودشان درست است پافشاری می کنند .

_ فخر فروشی و تعریف از خود و کنترل گری بیش از اندازه تحمیل خواسته و نظر به دیگران ، رقابت طلبی بالا و سلطه گری از دیگر ویژگی های مهم این گروه از افراد هست .

_ این افراد به طور مشخصی احساسات نظر و خواسته های دیگران را نادیده می‌گیرند و خودشان را محور و مرکز هر چیزی می دانند . اغلب تمایلی برای انجام کارهای طولانی مدت و تکراری ندارند و بسیار زود خسته می شوند تنوع طلبی طلبی ویژگی این نوع افراد هست .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا