دسته‌بندی نشده

ایماگو چیست

ایماگو چیست

ایماگو، اساسا تصویرى است مرکب از کسانى که در کودکى بیش از دیگران بر شما تأثیرگذار بوده‌اند. این تصویر ممکن است تشکیل یافته از پدر و مادر شما، یک یا تعداد بیشترى خواهر / برادر یا حتى پرستار بچه یا فامیلى نزدیک باشد.

ایماگو، اساسا تصویرى است مرکب از کسانى که در کودکى بیش از دیگران بر شما تأثیرگذار بوده‌اند. این تصویر ممکن است تشکیل یافته از پدر و مادر شما، یک یا تعداد بیشترى خواهر / برادر یا حتى پرستار بچه یا فامیلى نزدیک باشد. این افراد هر که بودند، مغز کهنه‌ى شما همه چیز را در رابطه با آن‌ها ثبت و ضبط کرده است: صدایشان، زمانى که طول مى‌کشید تا به گریه‌هایتان پاسخ دهند، رنگ پوستشان هنگامى که عصبانى مى‌شدند، بخندهایشان هنگامى که خوشحال بودند، حالت و شکل شانه‌هایشان، حرکت‌هاى بدنشان، حالات و خلق و خوى آن‌ها، استعدادها و علایقشان. مغز شما، در عین حال هر یک از این چیزها را، به همراه تمامى مراودات و تبادلات مهم و قابل توجه شما با آن‌ها را نیز در کنار یکدیگر و در یک جا با هم ضبط کرده است.

این افراد هر که بودند، مغز کهنه‌ى شما همه چیز را در رابطه با آن‌ها ثبت و ضبط کرده است: صدایشان، زمانى که طول مى‌کشید تا به گریه‌هایتان پاسخ دهند، رنگ پوستشان هنگامى که عصبانى مى‌شدند، بخندهایشان هنگامى که خوشحال بودند، حالت و شکل شانه‌هایشان، حرکت‌هاى بدنشان، حالات و خلق و خوى آن‌ها، استعدادها و علایقشان.

مغز شما، در عین حال هر یک از این چیزها را، به همراه تمامى مراودات و تبادلات مهم و قابل توجه شما با آن‌ها را نیز در کنار یکدیگر و در یک جا با هم ضبط کرده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا